Vabilo na izlet

VAS V SOBOTO, 30. OKTOBRA 2021, VABI

PO GRANIČARSKIH POTEH OB MEJNI REKI IDRIJA

Opis poti:
Z osebnimi avtomobili se bomo po dolini Idrijce in Soče peljali do Ročinja, tam pa zavili na razgledno Kambreško, največji kraj na tem območju. Ceste so vseskozi asfaltirane.
Od tu bomo hodili po lahkih neoznačenih poteh, ki so jih shodili graničarji po levem, slovenskem bregu reke. Iz vasi se bomo spustili proti nekdanjemu mejnemu prehodu Podklanec, do zaselka Kosi (Napoleonov most, korito iz 1.svetovne vojne, bolnišnica, rezidenca generala Badoglia) ter ob Idriji do domačij Mlini, Bajtar, Lukač in navzgor do Planinskega doma pod Ježo, kjer nas bo čakal prevoz do Kambreškega.
Po poteh nas bo vodil Simon Prinčič iz Ročinja.
Tura bo s postanki trajala okrog 6 ur.

Odhod:
z avtobusnega postajališča
v Idriji ob 7:00
v Sp. Idriji ob 7.10.

Oprema:
Planinski pohodni čevlji in palice, primerna obleka, dovolj pijače in hrana za ves dan, planinska izkaznica s plačano članarino.

Prispevek:
plačate vozniku na izletu.

Prijave:
do vključno četrtka, 28. oktobra zvečer, na mbt.: 041 613 087.

Lokalnemu vodiču bova v pomoč Tinka G. in Silvij M.

PLANINSKI POZDRAV IN LEPO VABLJENI!

Priporočila NIJZ:
s seboj imejte razkužilo in zaščitno masko
izogibamo se rokovanju, objemanju, pitju iz steklenice drugega ...
če niste popolnoma zdravi ostanite doma.

eXTReMe Tracker

Vsebina:
Idrijsko-cerkljanska planinska pot
Domov , Prvih 100 let , Koča na hleviških planinah , Kontakti , Fotografije . Članki , Mladinski , Alpinistični odsek , Izletniški , Markacijski odsek ,