Vabilo na izlet

DOLINA VRATA in SLAP PERIČNIK
v soboto, 21. maja 2022

Opis poti:
Najprej Najprej se bomo z avtobusom zapeljali skozi Zalo do Logatca in naprej po avtocesti do Jesenic. Nadaljevali bomo naprej do Mojstrane in tu zavili v dolino Vrata do Koče pri Peričniku. Najprej si bomo ogledali slap Peričnik, ki je približno 10 minut oddaljen od koče, nato pa se odpravili po Poti Triglavske Bistrice do Aljaževega doma v Vratih. Med potjo se bomo sprehodili pod zanimivimi galerijami. Vseskozi nas bodo spremljali lepi pogledi na okoliške vrhove, proti koncu poti pa bomo ugledali tudi Triglav.
Mimo Aljaževega doma se bomo sprehodili še do spomenika padlim partizanom gornikom. Naše pešačenje se bo končalo pri Aljaževem domu v Vratih, saj nas bo na bližnjem parkirišču čakal avtobus za prevoz nazaj domov.
Hoje, ki ne bo zahtevna, bo za okrog 3 ure.

Odhod:
z avtobusne postaje v Spodnji Idriji ob 6:50, iz Idrije ob 7:00

Povratek: okrog 17. ure

Oprema:
planinska oprema primerna vremenu, pohodne palice, hrana in pijača, plačana članarina za letos.

Prispevek:
10 € - plačate na izletu

Prijave:
do vključno četrtka, 19. aprila 2022 do 18. ure na tel. 041 215 729 (Silvij)

Vodil bo:
Silvij Močnik
Planinski pozdrav!

eXTReMe Tracker

Vsebina:
Idrijsko-cerkljanska planinska pot
Domov , Prvih 100 let , Koča na hleviških planinah , Kontakti , Fotografije . Članki , Mladinski , Alpinistični odsek , Izletniški , Markacijski odsek ,